Luktelėkite...

Vaikas ir smulkioji motorika. Kaip lavinti

Smulkioji motorika - pirštukų ir riešo judesiai, susijusi ne tik su rašymu, bet ir mąstymu, kalbos centru. Kaip atpažįstame metinuką, kuriam skirta daug dėmesio? Jis žvilgsniu "fiksuoja" daiktus, kuriuos galėtų sugriebti. Ir imasi to, atsiradus pirmai progai.
Smulkioji motorika lavėja liečiant įvairias medžiagas, leidžiant vaikui paspausti, atsukti, atsegti, iškrapštyti. Skaitydami knygutes taip pat lengvai pamasažuokite vaiko pirštukus.
apsiausiu_batukus_z1
Kūdikio "mokslams" tinka įvairių medžiagų kirminukas, kubas ferma, didesniam - batukai su daug funkcijų, geometrinės lentos, bokšteliai, pirmosios mozaikos (rekomenduojama jau nuo dvejų metukų). Labai naudinga pirštukams raištelių varstymas, žaidimas su smulkiais žaisliukais, konstruktoriai, darbeliai - dažymas, aplikacija, klijavimas, karpymas.
Didesniam smulkių darbų irgi nepamirškite - jį galima sudominti 3 dimensijų dėlionėmis, įvairiais darbeliais, be abejo - išmaniuoju magnetiniu plastilinu, yra ir lipdymo rinkinių specialiai didesniems - pasipuošti mobilųjį ar padovanoti dovanėlę savo simpatijai, nulipdyti keistų juokingų ilgakojų padarėlių, ieškoti tikro aukso, spręsti erdvinius galvosūkius paaugliui ir suaugusiam taip pat įdomu.

UAB „Matias“

UAB Matias

ĮK 304577995
Tel.  8-67319433
LAVI žaislai ir knygos 
Paplaujos g. 3, Vilnius
https://www.lavi.lt
parduotuve@lavi.lt