Luktelėkite...

Žaislai 2015-ųjų Kalėdoms. Ko dovanų galėtų norėti vaikas?

Žaislai 2015-ųjų Kalėdoms. Ko dovanų galėtų norėti vaikas?

   

Karališki konstruktoriai

Plusplus“ – tai daniški ypač kokybiški konstruktoriai, kuriuos danų karališkoji šeima per Kalėdas įteikė savo vaikams. Šie konstruktoriai dar vadinami neribojančiais – jie nesiūlo temos, o „leidžiasi“ konstruojami kaip užsinori: karūna, fotoaparatas, tortas, vėliava, mašina ar pilis – iš tokių pačių smulkių detalių. Įdomu tai, kad leidus konstruktorių rinktis vaikui, jis ima neoninių spalvų rinkinį, o jei dovaną renka tėvai, dažniau perka klasikines arba „mergaitiškas“ – pastelines spalvas.

 

Karaliaus drabužiai

Tai rūbai, kuriuos vaikas gali nupiešti tiesiai ant lėlytės vandens markeriu. Papaišei, pasidžiaugei – išnyko, vėl gali džiaugtis kūryba ir mąstyti, kaip aprengti savo puošeivą Juliją arba puošnųjį Veiną.

 

 

Rankdarbiai ir 3d spalvinimas

Įveskite į lavi.lt paiešką Washi tejp ir pažiūrėkite filmuką apie šią nuostabią juostelę: prilipdei ir jokio dažymo, ji neatlips ir papuoš viską, ką sugalvosi – pieštukus, pieštukines, mobiliojo dėklą, stiklinaitę, bumbulus, vazelę, veidrodį...

Iš stingstančios masės (Paulinda, burbulinio modelino) taip pat smagu pasigaminti įvairių papuošaliukų.

Papuošalų kūrimas populiarėja ir mažesnių mergyčių grupėje. Jos renkasi lengvai sujungiamas (ir vėl išskiriamas) „Pop arty“ rinkinių detales su įvairiomis susijungiančių karoliukų detalėmis, veria didesnius medinius karoliukus.

3d lipdukai – ant gumos pagrindo esantis lipnus paviršius priglaudus prie plonytės žibančios folijos „nusispalvina“. Spalvinti galima keliomis spalvomis – nulupamos juostelės yra detalių dydžio ir kiekvieną galima nuimti atskirai bei glausti prie skirtingų folijų. Tematika įvairiausia, tinkanti ir berniukams (buriuotojai, kelionės, ateiviai), ir mergaitėms.

 

 

Ateivių medžiagos

Technologijos pasireiškia ne tik tiesmukai. Siūlomos įdomios naujos medžiagos darbeliams ir atsipalaidavimui – išmanusis magnetinis plastilinas, kinetinis smėlis, visuomet lipnūs rutuliukai „Play foam“ (žaidimo puta) ir kitokios įdomios lipdymo masės.

Plačiau apie šias keistenybes.

Išmanusis magnetinis plastilinas – tai keista juoda (ar spalvota) masė, kuri švelniai tempiant tįsta, o nuo staigaus judesio reaguoja visiškai atvirkščiai – plyšta. Iš magnetinės masės suformuotas kamuoliukas atšoka, o kaukštelėjus per ją plaktuku suskyla lyg plastmasė! Be to, šis plastilinas labai įdomiai „žaidžia“ su magnetuku – jį įtraukia, seka paskui jį lyg dramblio straubliukas, o paliktas viena... pabėga! Dėl to turi savo metalinę dėžutę, kurioje ilsisi po eksperimentų.

Žaidimo puta „Play foam“ lieka tokia, kokią nulipdėte – niekur nebėga, tačiau nesukietėja. Ją galima minkyti tarp pirštų, lipdyti vėl ir vėl. Dėl mažyčių burbuliukų labai malonu ją čiupinėti, o nulipdytas kūrinėlis jau rytoj gali virsti kitu. Yra masės su blizgučiais, įvairių tarpusavyje maišomų spalvų. Veikia panašiai kaip antistresiniai žaislai (antistresinis kamuoliukas šildyklė iki šiol populiari dovana-žaislas suaugusiems).

Kinetinis smėlis (būtinai apie jį pažiūrėkite filmuką lavi.lt) – šviesi ir nuolat judanti masė. Ja pasiekiamas stulbinamas efektas dirbant su autistais vaikais, tačiau rekomenduojamas visiems – suaugusiam ar vaikui – stresui nuimti, atsipalaidavimui, stebuklo pojūčiui. Jį galima pjaustyti, karpyti, nuolat minkyti rankose. Parduodamas kilogramo, dviejų su puse, penkių kilogramų pakuotėmis, tačiau girdėjau ir apie kinetinio smėlio pilną dėžę vaikams. Jeigu vaikui buvo aktyvi įspūdžių diena ir jam sunku aprimti, duokite pažaisti kinetiniu smėliu ir stebėkite efektą. O prieš miegą dar paglostykite vaikui veiduką – atpalaiduokite ir mimikos raumenis, štai tuomet miegas bus pats saldžiausias.

Smėlinis plastilinas – tai ne tas pats, kas kinetinis smėlis. Tai šlapio pajūrio smėlio atitikmuo – jis neišsibarsto, bet pirštams toks pats malonus, kaip žaidimas prie vandens.

 

Daugiafunkciniai žaislai

Šis vaikas jau tiek visko turi“... – dažnai komentuoja močiutės. Naujos žaislų gamybos tendencijos – žaislai, kurie užimdami nedaug vietos suteikia kuo daugiau: naudos, džiaugsmo, kūrybos. Per 2014 metus LAVI parduotuvėje ypač pasiteisino „Doodle Studio“ vardas – tai magnetinė piešimo lenta, ant kurios keičiant skirtingus rėmelius lenta iš tiesų tampa studija – piešimo, matematikos, dėmesio ugdymo, laiko ir formų pažinimo. Mažiukams ypač perkamos BlockNLearn kaladėlės, kurios turi savyje ir knygos, ir dėlionės, ir skaičiukų, ir minkštų kaladžių funkcijas.

Iš ko galima pažinti daugiafunkcinį žaislą? Dažniau jo pakuotės nugarėlėje yra nuoroda į internetinį puslapį su patarimais arba instrukcijos: kokio amžiaus vaikui kokią užduotį pasiūlyti.

Mėgstantiems piešti

Gera proga nupirkti kokybiškų piešimo ir lipdymo rinkinukų namams. Mažos dovanėlės vaikui palengvina šventės laukimą, o vandens pagrindu sukurti flomasteriai palengvina mamoms gyvenimą, nes lengvai nusiplauna nuo rankų ir drabužių. Nepamirškite ir blizgių medžiagų: klijų su blizgučiais, blizgių dažų, blizgaus burbulinio plastilino.

Jei norite, kad vaikas gautų erdvės spalvinimui, rekomenduojame spalvinimo ritinį su ypač kokybiškais (neįsispaudžiančiais) flomasteriais.
O jei norite kažko, ko dar niekad nedarėte - nupirkite muiliukų gaminimo rinkinį.


 Loginės užduotys ir tradicinis rubiko kubas

Didiesiems loginiai žaidimai – puiki proga kitaip praleisti laisvalaikį. O rubiko kubo įvairovė šiuo metu tokia, kad net akys raibsta – gausybė modifikacijų, seniai pakeisti 3*3*3 standartai į daugiau (pvz. 3*3*9) ar mažiau (2*2*2) – mažesniems.

 Linksmos knygos

Kas atsitinka princesei, jei jai ima pūsti pilvą? Kas pavagia visą laiką? Ar verkia dideli pabaisiukai? Tai knygos, kurias dievina skandinavų vaikai, o dabar jas galime paskaityti saviesiems lietuviškai.

UAB „Matias“

UAB Matias

ĮK 304577995
Tel.  8-67319433
LAVI žaislai ir knygos 
Paplaujos g. 3, Vilnius
https://www.lavi.lt
parduotuve@lavi.lt